Možnosti v okolí

Hurá na Radhošť

Pokud již budete na Pustevnách, tak si nemůžete nechat ujít výstup na nejvyšší, nejzápadnější a prostě nejlepší horu Radhošť. Vrchol Radhoště je díky svým 1129 m n. m. sedmou nejvyšší horou Beskyd. Kromě hotelu, ve kterém si můžete dát oběd, nebo zde i přenocovat, se na vrcholu nachází nejvýše položená církevní stavba v Česku a to kaple svatého Cyrila a Metoděje z roku 1898. U kaple je také kříž z roku 1805 a sousoší Cyrila a Metoděje.

Radhošť je z pusteven vzdálen cca 4 km a po cestě narazíte také na sochu pohanského boha Radegasta. Pokud si chcete užít výstup na Radhošť a vůbec Pustevny celkově, tak doporučuji návštěvu mimo víkendy, kdy jsou zde zástupy turistů.

Co ještě na Pustevnách?

Po zážitku na stezce se nezapomeňte zastavit na Pustevnách! Naleznete zde několik staveb dle návrhu Dušana Jurkoviče. Nejznámnějšími jsou Libušín a Maměnka, které byly postaveny již v roce 1898. Libušín však v březnu 2014 vyhořel a v současné době probíhá jeho rekonstrukce. Kromě těchto dvou staveb je zde i sto let stará dřevěná zvonička, rovněž dle návrhu Dušana Jurkoviče. Cestou po hřebeni směrem na Radhošť pak narazíte na vyhlídkový dřevěný altán z roku 1928.

V letním období doporučujeme projít zdejší dřevěnou stezku – pustevenskou zoo a také můžete vyzkoušet sjezd z Pusteven na koloběžkách. V zimě pak můžete využít místní sjezdovku a kilometry upravených běžeckých tratí.