Kudy na Pustevny

Lanovkou z Trojanovic

Pokud se na Pustevny chystáte ze strany od Frenštátu pod Radhoštěm (Ostravy, Frýdku-Místku…), pak doporučujeme cestu lanovkou. Spodní stanice lanové dráhy se nachází v Trojanovicích v místní části Ráztoka. Zde z nadmořské výšky 620 m n.m. vede sedačková lanovka až na Pustevny. Při cca půl hodinové jízdě překonáte 400 výškových metrů a užijete si jedinečné výhledy na okolní krajinu.

Procházka na Pustevny

Tato možnost výstupu na Pustevny je námi vřele doporučována. Taková zdravotní procházka beskydskými lesy – co může být lepšího? Na výběr je několik tras, které se liší svou délkou a náročností. Pokud se vydáte z trojanovic po modré, tak půjdete lesem po asfaltové cestě, cca 3 km a cesta trvá průměrně hodinu a půl. Vyrazit můžete také z druhé strany hor a to z Prostřední Bečvy od hotelu Zavadilka. Zde na vás čeká cca 7 km a zdolávat je budete téměř tři hodiny. Je možné vyrazit z dalších míst – klikněte pro více informací.

Autem nebo autobusem

Nenadchli jste se ani pro jednu z výše uvedených možností? Pak ještě můžete vyjet na Pustevny autem, či autobusem. Pustevny jsou takto přístupné pouze cestou z Prostřední Bečvy. Na Pustevnách se nachází placené parkoviště pro cca 250 osobních automobilů. Cestou z Prostřední Bečvy jsou instalovány informační tabule informující o obsazenosti parkoviště. Zejména o víkendech a akcích konaných na Pustevnách bývá parkoviště plně obsazeno. Můžete se na cestu vydat také autobusem, který jezdí z Rožnova pod Radhoštěm.