Autem či autobusem

Autem na Pustevny

Jedinou cestou, kterou je možné využít pro vjezd na Pustevny je cesta z Prostřední Bečvy. Asfaltová silnice sice vede také do Trojanovic, ale zde je zákaz vjezdu motorových vozidel. Pokud se chcete na pustevny vydat z Trojanovic, tak doporučujeme využít lanovou dráhu.

Zmíněná cesta z Prostřední Bečvy začíná u hotelu Zavadilka, kde se vydáte vlevo (ze směru od Rožnova pod Radhoštěm). Tady Vás pak čeká cca 13 km klikaté cesty, kterou dorazíte až na parkoviště na Pustevnách. Parkovište má kapacitu cca 200 míst. Parkoviště je placené, nehlídané (za odložené věci se neručí). Ceny parkovného můžete vidět v boxu.  Dobrou zprávou pro motorkáře je, že zde mohou parkovat zdarma (za budovou obsluhy parkoviště). Platit lze jak v hotovosti, tak bezkontaktní kartou.

V místní části Kněhyně „u Skokana“ je umístěna informační cedule s údaji o obsazenosti parkoviště. Problém s parkováním zde bývá během akcí na Pustevnách či Radhošti (ledové sochy, pouť sv. Cyrila a Metoděje…). V případě zaplnění parkoviště a nerespektování cedule s obsazeností před vrcholem tvoří dlouhé fronty čekajících na uvolnění parkovacího místa. Při akcích bývá často silnice uzavřena již od Zavadilky a je nutné využít kyvadlovou autobusovou dopravu.

V zimním období doporučujeme mít kvalitní zimní pneumatiky, případně sněžné řetězy.

  • osobní automobil – 200,- Kč  (7.00 – 20.00 hod.)
  • osobní automobil –  100,- Kč  (15.00 – 20.00 hod.)
  • autobus – 495,- Kč na den
  • obyvatelé Prostřední Bečvy – 10,- Kč
  • průkazy TP, ZTP – zdarma, slevu žádat u obsluhy do 16.00 hod.

Platit lze jak v hotovosti, tak bezkontaktní kartou.

Cesta autobusem

Autobus na Pustevny jezdí z Rožnova pod Radhoštěm přes Hutisko-Solanec a Prostřední Bečvu.

  • 8:30 – 9:30 – 10:30 – 11:30 – 12:30 – 13:30 – 14:30 – 15:30 – 16:30